Борщівські волонтери привезли в зону АТО міні-казарму

Kontejner ATOНа днях волонтери з Борщева повернулися з чергової поїздки на Схід. У зоні АТО провели тиждень, об’їхавши передову лінію фронту. Особливим вантажем цієї поїздки стала така собі міні-хатина для вояків – переобладнаний для проживання восьми людей залізний морський контейнер. Його передали бійцям батальйону «Айдар». Такий подарунок для життя в польових умовах – справжня розкіш, якій неабияк зраділи воїни.

– У Скалі-Подільській знайшовся меценат, який подарував цей контейнер волонтерам. Мало того, він оплатив роботи по його переобладнанню й утепленню та забезпечив пальним, якого вистачило для поїздки в одну сторону. Хлопці з «Айдару» чекали на цю так звану казарму, та коли командир батальйону побачив її, то назвав царськими хоромами, – розповідає координатор волонтерського руху проти війни «Воля-Борщів» Володимир Яворський.

Активісти з Лисичанська організували у своєму місті склад для борщівських колег. Фуру з вантажем борщівчани розвантажують на цьому складі, а потім бусом доставляють допомогу до пунктів призначення на фронті. Крім продуктів, останнім рейсом завезли військовим потрібні прилади, генератори, мішки для укріплення, плівку.

– Ми майже відмовилися від майнового забезпечення (форма, берці, різноманітний дріб’язок), натомість акумулюємо гроші, щоб забезпечити бійців приладами: прицілами, дальномірами, приладами нічного бачення. Це першочергове завдання, адже вояк має мати обладнання. Краще бути в кросівках, аніж у гарних берцях і не мати чим воювати, – каже пан Яворський.

Громада Борщівщини уже тривалий час активно займається волонтерською допомогою хлопцям із АТО, на фронт передали два реанімобілі. Щодо того, що люди тепер менше жертвують, Володимир Яворський має своє бачення.

– Люди не виснажились і не збідніли, просто не хочуть відчувати, що в Україні війна. Може одиниці, які на ділі допомагали нашим захисникам, і не мають зараз такої можливості, але, як показує досвід, хто допомагав, той продовжує це робити. Хто ж раніше не долучався, той і тепер знаходить будь-які причини, щоб не жертвувати. Також зараз відбувається демарш антимайданівських сил, які намагаються всілякими способами дискредитувати волонтерські рухи, громадські ініціативи, посіяти серед людей недовіру, – каже волонтер.

Щоби бути впевненими, що ваші пожертви підуть у правильне місце, радить пан Володимир, переконайтеся у надійності волонтерів. Найпростіше це зробити, знайшовши інформацію про їх діяльність у ЗМІ, переглянути звіти на офіційних інтернет-сторінках, врешті-решт подзвонити до бійців і спитати, хто і що їм привозив. Щоб люди були впевнені в їх чесності, «Воля-Борщів» публікує звіти у місцевій пресі та інтернеті. Незабаром борщівський волонтерський рух відзначатиме річницю.

– Війна триватиме доти, поки не наведемо порядок на місцях, – вважає Володимир Яворський.

Чоловік закликає мешканців Тернопільщини бути активними, свідомими і не залишатися осторонь проблем наших захисників і в зоні АТО, і по поверненні додому.

Номер один


Поділитися з друзями