Будьте обережними з банківськими картками!

Internet-shahraiВід інтернет-шахраїв потерпіла 26-річна тернополянка, сподіваючись вигідно продати товар з допомогою мережі Інтернет. Надмірна довірливість призвела до втрати значних грошових коштів – жінка злегковажила та повідомила реквізити банківського карткового розрахунку. Запам’ятайте, цього не можна робити за будь-яких обставин. Міліціонери неодноразово застерігали від таких шахрайств, але, на жаль, прості схеми обдурювання не зупинилися.

Тернополянка розмістила на сайті безкоштовних оголошень «OLX» повідомлення про продаж зимових коліс до автомобіля. Через деякий час їй зателефонували на мобільний телефон. У ході розмови співрозмовник вивідав у жінки конфіденційну інформацію – реквізити банківського карткового розрахунку і як наслідок – з її рахунку зняли майже три тисячі гривень. Міліціонери розшукують шахраїв.

Отож, коли на ваш телефон надійшов дзвінок від покупця, продавця чи представника банку і у вас хочуть взнати номер рахунку, PIN-код доступу до картки, будьте обережні. У жодному випадку не повідомляйте свої конфіденційні дані.

Якщо вас переконують у ризику втратити кошти чи інформують про будь-які інші банківські операції та вимагають надати якісь дані, не поспішайте, краще зателефонуйте на гарячу лінію фінансової установи (на кожній картці номери телефонів вказані).

Міліціонери рекомендують усім користувачам надійно захистити дані банківських карток:

  • Не залишайте платіжні картки без нагляду та не передавайте третім особам.
  • Нікому не повідомляйте пароль, який дозволяє розпоряджатися коштами.
  • Не зберігайте PIN-код разом із платіжною карткою.
  • Не надавайте особисту інформацію електронною поштою. Жоден банк, або сервіс не проситимуть у вас надати пароль доступу.
  • Регулярно перевіряйте рахунок, як у платіжній системі, так і на картці. Якщо ваш банк надає послугу смс-повідомлень, обов’язково використовуйте – адже це найшвидший спосіб отримати інформацію про стан вашого рахунку.
  • У жодному разі не зберігайте усі заощадження на одній банківській картці.
  • Заведіть спеціальну картку для Інтернет-розрахунків.

Якщо вас просять повідомити пароль або інші дані картки, засумнівайтеся у цьому – цим можуть скористатись шахраї. Про усі такі дзвінки одразу повідомляйте працівників міліції за номерами у Тернополі (0352) 27-12-30, 27-12-58 або 102.

УМВС України