Чи вимикатимуть електроенергію на Тернопільщині?

электроэнергия1До прес-служби ОДА звернулися представники мас-медіа із запитанням щодо ситуації із енергозабезпеченням області. Вони зазначили, що в одному з друкованих видань з’явилася інформація про те, що в деякі регіони держави повернулися “планові відключення електроенергії”? Чи не чекає таке ж бува і Тернопільщину?
Свої коментарі відносно даної ситуації висловив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра.
“У зв’язку з бойовими діями на сході України, суттєвим зменшенням постачання вугілля та газу, робота частини теплових електростанцій нині заблокована, – констатував Леонід Бицюра. – Відповідно обсяги виробництва електроенергії значно скоротилися. Відтак профільним міністерством кожній області було доведено ліміт споживання електроенергії. Для Тернопільщини він становить 84, 8 мільйона кВт/год. Області цього повинно вистачити. Про жодні планові відключення електроенергії наразі мова не ведеться”.
Леонід Бицюра також закликав мешканців краю з розумінням поставитися до ситуації, що нині виникла в державі, ощадливо використовувати електроенергію та вже зараз почати дбати про утеплення власних осель і будівель установ, у яких працюють. Зокрема, рекомендував здійснити заміну вікон, дверей, утеплити дахи, підвальні й технічні приміщення тощо.
Наголосив Леонід Бицюра і на технічній проблемі, що може виникнути взимку у зв’язку зі зменшенням постачання газу, а відтак – неконтрольованим використанням мешканцями краю бойлерів та електричних нагрівальних приладів.
“Перевантаження ліній електропередач, які вже доволі зношені, може спричинити автоматичне аварійне вимкнення електроенергії”, – резюмував заступник голови Тернопільської ОДА.