Як міський голова Борщова допомагає правоохоронцям які їдуть на схід

PM804image001Колишній міліціонер, а тепер міський голова Борщова впевнений, що революція гідності стала початком того, що люди піднялися з колін і зголосилися допомагати один одному.
«У нас тут в Борщові уже наступного дня після побиття людей на майдані я підійшов до церковних громад і попросив їх зійтися на майдані. 1 грудня я відкрив мітинг, відкрив Борщівський майдан. Я його відкривав щодня впродовж 100 днів», – розповідає Іван Башняк.
Іван Степанович, констатує: «Ми проводили акції, ми допомагали екіпажам корабля «Борщів» та корвету «Тернопіль». Ми кожному морякові скидали на карточку по 1000 гривень, бо знали, що у них допомоги інакшої немає. Ми скидали кошти нашим колегам у Севастополь, а ті в свою чергу закуповували та завозили українським військовим медикаменти й продукти.
Потужно включилися мешканці Борщівського краю і у неоголошену війну Росії проти України. Всією громадою помагали люди коштами, збирали продукти та речі.
«Але цього було недостатньо, бо не такі вже й багаті наші люди, щоб дати необхідну кількість всього».
Наступним його кроком було звернення за допомогою до міст-партнерів Польщі. Під час відзначення поляками «Свята урожаю» Іван Башняк звернувся до польської громади, зустрівся з депутатами. І як результат перемовин – відбулася коротка сесія в місті Гродкув і народні обранці цього містечка виділили 15 тисяч злотих для допомоги воїнам, які перебувають в зоні АТО.
«Ця сума не є велика, – каже мер Борщова, – але все-ж-таки вона для нас суттєва, бо лише один теплий костюм – бушлат та штани, коштує 300 злотих».
А вже 3 вересня мер Борщова Іван Башляк передав бійцям, які вирушили у зону АТО, плащ-палатки, тепловізор, світлі та темні антиосколочні окуляри, шведські теплі костюми, які не горять та не пропускають вологу. Ці речі були куплені за гроші, зібрані громадою Борщівщини та Польщі.
«На сьогодні ми отримали ще 100 солдатських плащ-палаток з Польщі, а до приходу холодів плануємо пошити хлопцям з нашого міліцейського батальйону теплий одяг. Кошти є. Поляки дають гроші і всі 130 правоохоронців, які 3 вересня поїхали в зону АТО, восени отримають такі костюми», – зізнався Іван Башляк.