«Мінус» на вулиці, а дороги вже латають

porshe

Тернополяни нарікають, що попри відсутність снігопадів дороги цьогоріч у жахливому стані. Комунальники стверджують – почали вже ямковий ремонт за новими технологіями, які дозволять роботи коливання температури. Щодо капремонту, то цьогоріч на ремонт доріг обіцяють виділити з міськбюджету рекордну суму – 15 млн грн.

  • Коли ж нарешті зроблять ремонт заїзду до нашого двору? – обурювалась тернополянка Олена Наноцька, яка проживає на вул. Лепкого, 14. – Вже років зо три обіцяють. Поступово окремі ями і вибоїни перетворились на суцільну ямищу, яку навіть об’їхати не реально. Нещодавно тут залишила шмат бамперу. Сусід – ходову ремонтував.

Тернополянка іронізує, що дієвим методом є запрошення міського голови в гості. Ніби після цього і лад наводять. Однак, каже жінка, Сергій Надал минулого літа вже побував на Лепкого, 14. Тоді швидко засипали щебенем ями у дворі, встановили перед кількома під’їздами лавки і вчепили ліхтар. Жахливий стан дороги господар міста «не побачив».

Натомість комунальники з року в рік обминають цей шмат дороги – поворот з вул. Київської до парковки – поблизу будинку побуту «Сонячний». Коли мешканці звертались з проханням залатати, бо ні мешканці власними авто, ані екстрені служби вже заїхати не можуть, у відповідь чули, мовляв, у будинку побуту «Сонячний» чимало підприємств. Вони і мають долучитись. Однак, ті не поспішають, а глибокі вибоїни перетворились з роками у суцільну ямищу.

Обіцянка нею і залишилась

Подібна ситуація і на вул. 15 Квітня – заїзд до вул. Братів Бойчуків. До речі, ще минулоріч нашим кореспондентам міська влада обіцяла відремонтували цю ділянку. Наразі обіцянка нею і залишилась.

З дорогами ситуація не краща. Вул. Лесі Українки – суцільний «шифер», центр у ямах, на «Сонячному» навіть вул. Тарнавського, яку капітально відремонтували кілька років тому, знову всіяна вибоїнами. До «Подолян» доїхати проблематично, на «Дружбі» дорожнє покриття більшості вулиць залишає бажати кращого.

Ремонт доріг комунальники завжди починали не раніше березня. Мотивували погодними умовами, адже щоб класти асфальт, на грунті має бути +10.

Попри «мінус» вночі, ремонт доріг у Тернополі цьогоріч вже розпочали.

  • Ми вже почали ліквідацію вибоїн на дорогах – так званий ямковий ремонт, – каже начальник відділу технагляду міськради Олег Вітик. – Для цього вперше за часи Незалежності використовують бітумну органно-мінеральну суміш. Це та,  складовою частиною якої є спеціальні мінеральні присадки, що дозволяють застосовувати її в умовах понижених температур.

Кладуть суміш, яка не боїться морозу

Суміш, на відміну від асфальту, більш пластична і не боїться «мінусових» температур, запевнили у відділі технагляду міськради. Вже використали понад 68 тонн і заробили близько 410 кв. м ям.

  • Сподіваюсь, у цьому сезоні ми зможемо полагодити більшість доріг у Тернополі, адже бюджетом передбачена рекордна цифра – 15 млн. грн., – каже Олег Вітик. –
  • Востаннє найбільше на ремонт доріг у Тернополі виділяли близько 8 млн – ще за часів головування Романа Заставного.

Завдяки цим грошам сподіваються зробити як поточний, так частково і капремонт, адже близько 30% коштів з «поточного» ремонту дозволяється використати для капітального. Якщо гроші з міської казни таки виділять, оновлять дороги на вул. Лесі Українки, Бригадній, просп. Злуки.

Титульний список доріг, які капітально відремонтують цього сезону, має затвердити виконком 4 лютого. Однак, як нам стало відомо, серед поданих на затвердження – вул. Миру – від зупинки громадського транспорту до вул. Винниченка, Танцорова, Паращука, завершення ділянки 15 Квітня – від братів Бойчуків до просп. Злуки, вул. Тролейбусна, 140 м Текстильної, які не доробили через брак коштів минулоріч. Шанс на оновлення мають Шляхопровід на вул. Бродівській, вул. Медова, Шашкевича, Живова в районі Автовокзалу, Стадникової та Оболоні.

  • Скільки зробимо – залежить від наповнення місцевого бюджету, – каже Олег Вітик. – Надіємось й на субвенції з держбюджету, завдяки яким можна втілити проекти капремонтів вулиць, що лежать на полицях вже по 10 років. Це та ж дамба Тернопільського ставу і колектор на вул. Галицькій.

Коментар

Микола ЛЕСІВ, (61 р.), начальник управління ЖКГ міськради:

  • Обговорюється можливість капремонту бул. Куліша та продовження ремонту у парку «Топільче» і на бульв. Д. Галицького. Плануємо завершити роботи з реконструкції Набережної.

У планах – ремонт 45 дворів, продовжиться також облаштування найбільш проблемних тротуарів на вулицях міста. Буде здійснено  ремонт вуличного освітлення, світлофорів та облаштоване додаткове освітлення вулиць. Озвучити весь перелік запланованих робіт можна буде після того, як об’єкти оглянуть представники депутатської комісії та обговорять титульний список на засіданні виконкому.

20 хвилин