На Маланку частуватимуть рибною юшкою на самогонці

MalankaВеликий карнавал Маланок сьогодні традиційно буде у селі Горошова, що на Борщівщині. Сільські мешканці цьогоріч влаштовують свято самі, без жодної спонсорської допомоги.

Як повідомив сільський голова Горошови Володимир Левко, зараз ентузіасти завершують готувати грибну юшку та інші наїдки, якими частуватимуть всіх охочих. Традиційно до карнавалу готують великі опудала, конструкції у вигляді літальних апаратів, автомобілів, кораблів.

– Свято цьогоріч відбудеться, попри все, воно було і за Польщі, і за Німеччини, і за радянської влади. Ми продовжуємо березти ці традиції. – каже Володимир Левко. – Будуть цьгоріч і конкурси, і святкові постановки. Правда, маланок робимо не дуже великими, цьогоріч в нас нема спонсорів, тому призів як таких не буде. А так – то люди на власному ентузіазмі все роблять.

Перед святом планують вшанувати воїнів АТО.

Після того відбудеться свято. Місцеві мешканці смаколики не продають, а пригощають гостей безкоштовно. Поряд з тим, в Горошову приїздять з різним крамом і продукцією продавці з інших міст.

Житель Горошової, пан Юсипів минулі роки варив близько 100 літрів ухи. Стравою він пригощає усіх охочих. Чоловік варить юшку з риби вже кілька років поспіль. Рецепт у нього особливий – юшку готує на самогонці.

Побачити на Маланки в Горошовій можна переодягнених чортів, міліціонерів, політиків та негативних персонажів. Окрім того, перевдягнені тамтешні мешканці сьогодні чекатимуть гостей дорогою в село, ставитимуть шлагбауми, за проїзд – беруть гроші.

Після завершення святкового дійства починають водити Маланку – неодруженого молодого хлопця, якого переодягають в дівчину. В ніч на Василя, перевдягнений хлопець разом з товаришами обходить домівки дівчат. У кожній хаті Маланка має танцювати три танці, тільки по тому має право піти.

Після церковної служби 14 січня в центрі села палять діда, це переважно кукурудзянка, яку молоді хлопці стягують докупи, а потім підпалюють.

Malanka-lyudyДоба


Поділитися з друзями