На Тернопільщині битву під Годовим вшанували відкриттям відреставрованого пам’ятника

відкриття памятника під ГодовимЄдиний в Україні пам’ятник польським гусарам відкрили у селі Годів Зборівського району 25 жовтня. В урочистостях взяли участь генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи, радник міністра Республіки Польща у Києві Герард Покрушинський, гості фонду MOSTY (Варшава), голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк, голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець, науковці та історики краю.
Перед урочистостями відcлужили мессу у Поморянському костелі Святої Трійці. Поморянськими землями, на території яких окрім костелу розташований замок, у свій час володів польський король Ян III Собеський. Саме він у 1695 році спорудив пам’ятний знак польським гусарам на честь їхньої перемоги у битві із татарами під Годовим.
Цього року святкують 320 річницю від дня перемоги. Пам’ятник вдалось зберегти до наших днів, цього літа його відреставрували.
відкриття памятника під Годовим2Із відкриттям унікальної пам’ятки історичного минулого жителів краю та польських гостей привітав голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк. Як зазначив очільник краю, кожен свідомий українець повинен долучатись до відновлення історичної спадщини на території України та поза її межами.
«Годівська битва стала важливою історичною подією військової слави польських гусарів, – зазначив Олег Сиротюк. – Ця перемога не відбулась без вагомої допомоги з боку українського народу. Наша земля славиться безліччю прикладів такої історичної спадщини. Завданням кожного із нас є збереження унікальних пам’яток, які відображають історію та культуру краю. Завдяки цьому наша земля стане привабливим осередком для туристів, істориків, краєзнавців. Це у свою чергу сприятиме налагодженню міжнародних зв’язків та розвитку області. Ми готові до співпраці з польськими працівниками. Саме вони на сьогодні є взірцем для нашого народу, який крок за кроком наближається до повноцінної реалізації європейського вибору».
відкриття памятника під Годовим3Перемогу у битві під Годовим здобули спільною зброєю – українською та польською, наголосив радник міністра Республіки Польща у Києві Герард Покрушинський. За офіційними даними у битві воювали 400 польських гусарів проти 40 тисяч татарів. Та без підтримки місцевого населення цю перемогу отримали було б непросто, додав він.
«Українські та польські історичні події – тісно пов’язані між собою. Тож ми будемо спільно працювати над відновлення наших пам’яток, організацією туристичних проектів. На даний момент важко сказати, який об’єкт стане наступним для реставрації, можливо, це буде замок у Поморянах», – зазначив Герард Покрушинський.
Заходи продовжили у Збаразькому замку, де провели конференцію українських та польських істориків.

Тернопільська ОДА