На Тернопільщині від укусів «скажених» тварин немає вакцини

vaksunaЦьогоріч на Тернопільщині зменшилась кількість звернень людей за медичною допомогою з приводу покусів, подряпин, ослинень тваринами, але кількість призначених антирабічних щеплень постраждалим збільшилась.
«Домінуючими є безумовні покази до призначення та проведення антирабічних щеплень, а саме: покуси скаженої чи підозрілої на сказ тварини, дикої або невідомої тварини, мишовидних гризунів.

З початку року зареєстрували 27 випадків покусів гризунами у 15 районах області та в Тернополі (в.т.ч. сірими щурами – 22). Зросла кількість покусів бродячими собаками та котами на 2,8%.

Виявили 37 осіб (в т.ч. покусаних – 18 – 48,7%) з підвищеним ризиком інфікування вірусом сказу, яким призначено повний курс антирабічних щеплень. Антирабічний імуноглобулін не було введено через його відсутність, що ставить під загрозу життя пацієнтів», – повідомила в.о. начальника управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Галина Чайкіна.

На території області епізоотія серед тварин продовжується (в 2015р. зареєстровано 29 випадків сказу проти 23 за аналогічний період 2014р.), вичерпуються запаси антирабічної вакцини, тому ризик виникнення гідрофобії серед людей залишається високим.

Для своєчасного реагування та проведення комплексу необхідних заходів, запроваджено щоденне, щотижневе інформування Головного управління про зареєстровані випадки покусів, подряпин чи ослинень тваринами з окремих адміністративних територіях, налагоджена співпраця з зацікавленими службами: лікувально-профілактичною мережею та установами державної ветеринарної медицини щодо своєчасності взаємоінформування та організації міроприємств у межах компетенції.

Тернополяни

One thought on “На Тернопільщині від укусів «скажених» тварин немає вакцини

  1. Mike Ren

    немає такого слова як “міроприємства”, а ось “заходи” є

    п.с. доволі плачевна ситуація зі сказом по всій Україні

Comments are closed.