На Тернопільщині виявляють випадки зараження смертельною інфекцією

xvorobaНа Тернопільщині
щорічно реєструють 2-3
випадки правця.

 

Наша область належить до території з високим ризиком інфікування правцем – показники захворюваності практично завжди перевищують середні в державі.

Занепокоєння викликає захворювання на правець серед дітей (2012 році – 2 вип., в 2013 році – 1 вип.).

В 2015 році зареєстровано вже другий випадок захворювання на правець. Перший випадок мав місце в квітні. В даний час на стацлікуванні в КЗТОР «Тернопільська університетська лікарня» перебуває хвора 79 років.

Очікуються позитивні зміни в забезпеченні протиправцевими препаратами. Підписано наказ МОЗ України №409 «Про ввезення незареєстрованих в Україні лікарських засобів (медичних імунобіологічних препаратів)», який     надає дозвіл на ввезення в Україну сироваток  в тому числі від правця. Препарати вироблені в Польщі. Дозвіл передбачає ввезення в Україну  70000доз  протиправцевої сироватки, якої за словами фахівців МОЗ України має вистачити для потреб регіонів.

Додамо, що правець – гостре інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему. Правцем можна заразитись навіть працюючи на землі. Збудник проникає через рану або слизові оболонки. Токсин вражає центральну нервову систему і це викликає судоми. Збудник правця може тривалий час перебувати у клітинах, а також у шрамах. Це так звана дрімаюча правцева інфекція. У сприятливих умовах спори можуть прорости і людина захворіє. Від цієї недуги помирає кожний другий хворий.

У світі щорічно гине від правця понад 160 тисяч людей. В середньому в Україні летальність перевищує 60%, при рівні захворюваності 30 – 40 випадків в рік.

0352