Святкування Маланки на Борщівщині

Маланка

У селах Устя та Горошова на Щедрий вечір відзначали свято Маланки: з народними гуляннями, колядками та концертами. По-особливому дійство відбувалось у Горошовій – місцеві мешканці не тільки дотримуються автентичних традицій, а й водночас влаштовують тут парад рухомих оригінальних скульптур, подивитися на який приїжджають гості з багатьох регіонів України. Та все ж одне з найголовніших дійств – це обрання Маланки. Цьогоріч  Маланок було дві. Цю почесну місію виконують хлопці,  і мають вони непросте завдання – обійти оселі усіх незаміжніх дівчат з піснями та танцем.

Голова районної державної адміністрації Людмила Юзьків, голова Мельнице-Подільської об’єднаної територіальної громади Володимир Боднарчук, старости сіл Горошова та Устя Марія Затолочна і Марія Тимків, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук та народний депутат України Олег Барна привітали жителів сіл, гостей свята з величним дійством – свято Старого Нового року, фестивалем «Маланки», Різдвом Христовим.

Присутні на святі мали змогу відчути себе учасниками народного гуляння в давніх українських звичаях. На блокпостах гостей фестивалю спиняли перевдягнені у військових і поліцію, вулицями села ходили українські гетьмани, козаки та яскраві казкові герої. Святкування тривали до ранку. Усі отримали заряд енергії та хороший настрій на весь 2019 рік.

Тернопільська обласна рада