У Бабинцях відкрили меморіальну дошку повстанцеві “Нечаєві”

меморіальна дошка повстанцеві Нечаєві 2Голова районної державної адміністрації Ярослав Галяс спільно із заступником Орестом Яремою, начальником відділу освіти райдержадміністрації Ростиславом Красовським, головним спеціалістом відділу інформаційно-аналітичного та юридичного забезпечення, депутатом районної ради Павлом Андрушковим, за участю голів районних організацій Конгресу України інтеленгенції Борщівщини та спілки дітей політв’язнів та репресованих України Ганни Костів-Гуски, Галини Свдінської взяли участь у відкритті меморіальної дошки повстанцеві «Нечаєві» в с.Бабинці.
Урочистості було розпочато із спільної молитви, о.Василь Щур (УГКЦ) відправив панахиду за померлих героїв та подальшу долю України.
Право відкрити пам’ятну дошку на фасаді Бабинецької ЗОШ І-ІІ ст. було надано молодшому брату Михайла Лукія, Богдану Лукію, який в свою чергу розповів присутнім про дитинство, молоді роки та його вклад у боротьбі за незалежну Україну. Також про життя місцевого повстанця розповіли односельчани та близькі друзі сім’ї.
меморіальна дошка повстанцеві Нечаєві«Відрадним в наш час є те, що ми пам’ятаємо своїх героїв. Звертаючись до вас шановні присутні насамперед хочеться подякувати за вашу цілісність і те як ви вшановуєте своїх побратимів, вихідців із села.
Армія яка повстала в 42-році за покликом організації українських націоналістів, яка не мала жодної зовнішньої підтримки, бо українці на той час були бездержавним народом, армія яка десятки років воювала проти двох найбільших потуг тодішньої Європи більшовицької Росії та гітлерівської Німеччини внесла свою значущу частку і історію державотворення. Ця армія яка силою свого духу показала незламність ідей до творення незалежної суверенної держави. Це люди які своїм прикладом довели, що дух понад усе адже у війні перемагають не генерали, а священики і вчителі які виховують і закладають в серця юних отой незламний дух, української нації» сказав у своєму виступі Ярослав Галяс.
Учні школи під час «відкритого уроку пам’яті», виступили із народними українськими піснями та патріотичними віршами, пізніше учасники заходу та запрошені гості поставили квіти до пам’ятного хреста загинувши воїнам ОУН УПА.
Борщівська РДА