У Тернополі цими днями проходить турнір із вільної боротьби

турнір з вільної боротьби у ТернополіУ Тернополі триває XXII Всеукраїнський турнір вільної боротьби пам’яті Богдана Сцібайла. Турнір проводять у рамках акції «Спорт проти деградації», яку започаткували з метою підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту, залучення громадян до занять фізичною культурою та формування здорового способу життя.
Офіційне відкриття XXII Всеукраїнського турніру з вільної боротьби серед кадетів відбулося 22 листопада у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка. Перед урочистостями хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голодоморів.
У турнірі змагатимуться спортсмени віком 14-16 років, вони виборюють звання чемпіона. Учасників змагань привітав заступник голови Тернопільської облдержадміністрації, віце-президент Тернопільської обласної федерації вільної боротьби Леонід Бицюра. Він подякував організаторам турніру за проведення заходу, незважаючи на нелегкі економічні умови в країні.
«Розвиток спортивної діяльності молодого покоління для нас залишається одним із пріоритетних завдань, – зазначив Леонід Бицюра. – Вільна боротьба – це саме той вид спорту, який виховує мужність та витривалість. Тренер повинен не лише технічно підготувати спортсменів, а й закласти психологічно стійке підгрунтя поведінки дітей. Саме таким повинно бути наше молоде покоління, перед яким стоїть завдання відбудови України як європейської держави. Богдан Сцібайло, пам’яті якого приурочений турнір, був справжнім професіоналом своєї справи, який зумів передати досвід майбутнім покоління. Я висловлюю щиру подяку усім тренерам, які працюють у нелегких умовах сьогоднішньої нестабільності, а також головному організатору турніру Ігорю Сцібайлу, який попри усі труднощі, зберігає традицію проведення турнірів та шанує справу, розпочату своїм батьком».
турнір з вільної боротьби у Тернополі2Змагання проводитимуть протягом двох днів. У ньому беруть участь 84 спортсмени із Києва, Львова, Черкас, Чернівців, Полтави, Хмельницького, Київської, Волинської та Тернопільської областей.
«На турнірі визначать кандидатів на участь у Чемпіонаті України 2015 року, – додав головний суддя змагань, суддя міжнародної категорії Сергій Цимбал. – Вільна боротьба є олімпійським видом спорту. Вона особлива використанням широкого спектру різноманітних технік. У Тернополі опанувати дитячу вільну боротьбу можна у дитячо-юнацькій спортивній школі № 1 та в обласній спортивній школі «Спартак».
Як зазначив одни із учасників турніру із Волинської області Ігор Кусик, для перемоги головне добре підготуватись і не боятись.
«Цей вид спорту – для мужніх людей. Тому я й обрав вільну боротьбу. Займаючь нею уже чотири роки. Сьогодні готовий до перемоги», – поділився враженнями Ігор Кусик.
Тернопільська ОДА