Все про вишиванку: у Тернополі представили карту «Етнографічна Тернопільщина» (фото)

vyshyvanka-1Карту “Етнографічна Тернопільщина” репрезентували сьогодні, 27 серпня, в Тернополі під час відкриття оновленого етноцентру у міській бібліотеці №4 для дорослих. Карта розміщує елементи  українського строю, стилізованого та старовинного.

«Жоден експонат, який представлений на нашій карті, не був взятий в жодному музеї, вони були надані нашими людьми. Ми дали клич і люди приносили вироби. Був намір не просто взяти з приватної колекції, а віднайти і показати свою вишивку. Бо, коли будемо вишиванку зберігати, вивчати техніку вишивання, тоді наша культура ніколи не пропаде», – каже завідувач Тернопільської міської бібліотеки №4 для дорослих Світлана Козелко.

На карті у географічному порядку представлені світлини характерних районам Тернопільщини вишивки. Подається також детальна текстова інформація, чим характерні Тернопільська, Борщівська, Бучацька, Заліщицька, Теребовлянська вишивка; а також світлини українців у вишиванках. Одна з тих, хто представляє вишивку в рамках проекту – Уляна Перхалюк.

«Цікавим є те, що правильно висвітлено, які саме орнаменти побутували в тому чи іншому регіоні. В Теребовлянському – геометричні з мережкою, в Борщівському представлені елементи костюма. Також показано техніку вишивки», – каже Уляна Перхалюк.

У рамках заходу відбувся також показ приватної колекції майстрині Надії Семців, яка є вишивальницею у третьому поколінні, “Душа на полотні” та була представлена виставка картин художниці Надії Кармазин “Калейдоскоп живописний”.

vyshyvanka-2 vyshyvanka-3 vyshyvanka-4 vyshyvanka-5 vyshyvanka-60352