З поверненням у 90-ті! На Тернопільщині знову почали вимикати світло

З поверненням у 90-ті! На Тернопільщині знову почали вимикати світлоВід сьогодні, 1 грудня, в зв’язку з нестачею потужності в енергосистемі, почали вимикати світло в Тернополі та області.
За повідомленням головного диспетчера електроенергетичної системи України, нині ввели в дію графіки аварійних вимкнень ЛЕП (ГАВ) споживачів з I по V черги.
– Графіки заздалегідь узгоджені з ОДА та Держенергонаглядом, – повідомив головний інженер ВАТ «Тернопільобленерго» Степан Бартків. – Графік введено на дві години, через дві години можливе вимкнення інших черг і відповідно будуть вимкнені інші споживачі.
Введення графіків аварійних вимкнень в дію пов’язано із нестачею потужності в об’єднаній енергосистемі України, зумовлену нестачею палива на теплових електростанціях та аварійною зупинкою одного енергоблоку Запорізької АЕС потужністю 1млн. КВт.
Додаткова інформація від енергетиків:
У зв’язку із ускладненням ситуації та дефіцитом потужності в Об’єднаній енергосистемі України 1 грудня 2014 року о 9.10 год. за розпорядженням диспетчера центральної диспетчерської служби Південно-Західної енергосистеми ДП НЕК «Укренерго» введено в дію графіки аварійних вимкнень (ГАВ) ВАТ «Тернопілобленерго» у Тернополі та всіх районах області з 1 до 5 черги, та інших областях України.
Як пояснив Степан Бартків, щодо конкретних годин вимкнення електроенергії, то для цього є державне підприємство, на балансі якого знаходяться високовольтні лінії. Саме воно відслідковує, щоб енергетична система була збалансована. Коли побачили, що цього немає, що один енергоблок Запорізької АЕС вийшов з ладу, виникла необхідність регулювати споживання електричної потужності по областях. Спершу включаються графіки обмеження потужності, це регулюють підприємства: вони обмежують споживання на підприємницьку діяльність та власні потреби, а решта вже задіюється за командою диспетчера Західної енергетичної системи. Саме диспетчер повідомляє, що слід застосувати графіки аварійних вимкнень і в них є декілька черг – кожна черга – це певна кількість мегават, це не вулиці чи адреси.
– Електроенергію вимикатимуть споживачам на період до двох годин, якщо ситуація не покращується то одну чергу включають, а іншу – відключають, – розповідає Степан Бартків. – Такі аварійні вимкнення не передбачаєть, що з певної години буде відімкнено якийсь населений пункт чи якась вулиця. Тут такого не буде, йде суто регулювання по потужності.
Енергетики нагадують, що графіки аварійних вимкнень щорічно складаються і вводяться в дію згідно з «Інструкцією про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання», затвердженою наказом №456 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 23.11.2006 року.
Припинення дії графіків аварійних вимкнень буде здійснено по спеціальному розпорядженню ДП НЕК «Укренерго» після входження Тернопільської області в доведений ліміт потужності споживання.
Джерело: “20 хвилин”